menu close menu

Dekorowanie światłem

Lampy estradowe na salach weselnych? Czy to możliwe?

Oczywiście, że tak… Wykorzystanie w dekoracjach różnych elementów, które pierwotnie zostały przeznaczone do innych celów, jest jak najbardziej wskazane. I przykładem są właśnie dekoracje światłem.

O co chodzi?

Dekorowanie imprez okolicznościowych światłem to nic innego, jak oświetlanie newralgicznych punktów przy użyciu różnego rodzaju lamp. Przeważnie stosuje się lampy typu RGB PAR LED. Takie lampy wykorzystuje się ze względu na bardzo szerokie zastosowanie. Pierwsza zaleta to możliwość stworzenia przeróżnych kolorów. Praktycznie za pomocą takiej lampy możemy uzyskać światło o każdym kolorze, jaki sobie wymyślimy, dlatego mogą one dopełniać standardową dekorację, na przykład sali weselnej. Ponadto, wykorzystuje się lampy takie jak efekt ognia, efekt wody, itd. Z tym, że tutaj już nie można tak dowolnie stawiać takiego oświetlenia. Musi być to wcześniej przemyślane i wypróbowane.

Logo, inicjały na ścianie, suficie?

Nic w tym trudnego. Dzięki reflektorze GOBO, można uzyskać dowolne kształty, które później wyświetla się w różnych punktach. Biorąc za przykład wesele, mogą być to inicjały Pary Młodej, które będą widoczne, na przykład na ściance za Młodymi, na suficie bądź centralnie na ścianie. Kolor podświetlenia może być zgrany z dekoracją sali lub ze światłem, które jest wykorzystane przy dekoracji światłem na tej samej sali.

Dekorowanie światłem to nowość na naszym rynku, jednakże ma już sporo zwolenników. Nie ma się co dziwić, ponieważ taka dekoracja daje niezwykły efekt i niezwykłe możliwości.