menu close menu

Dekoracje sal weselnych

Jak urządzać Królewskie Wesele bez dekoracji sali weselnej w iście królewskim stylu?

Nie jest to możliwe, przynajmniej my tak twierdzimy. Niezależnie od tego, w jakim miejscu ma odbyć się nasza uroczystość weselna, wszędzie można stworzyć klimat wesela jak z bajki, czy jak z filmu kostiumowego, gdzie Pary Młode to książęta i księżniczki.

Dekoracja sali weselnej na uroczystość weselną jest poważnym wyzwaniem, oczywiście jeśli myślimy rzeczywiście nad niesamowitą dekoracją, dzięki której nasi goście weselni jak tylko wejdą na salę, to powiedzą “Wooow!”. Jest to więc nie lada wyzwanie. A tym bardziej, że jest ono zależne od tego, w jakim lokalu przyjdzie nam organizować naszą uroczystość weselną.

Do tego zadania warto jest zatrudnić profesjonalną firmę dekoratorską, która na dekorowaniu sal weselnych powinna znać się jak mało kto. Jeśli nie jesteśmy pewni danej firmy, wystarczy jeśli przejrzymy dostępne galerie lub portfolio, dzięki któremu obejrzymy dotychczasowe prace danej firmy.

Elementy dekoratorskie, które wykorzystuje się przy dekorowaniu wesel są praktycznie niewyczerpane. Przeważnie dekoruje się różnymi rodzajami materiałów. I są to dekoracje sufitów oraz ścianki za Parą Młodą. Szczególnie ścianka jest ważnym elementem, ponieważ dekorowanie sufitów materiałami powoli wychodzi z mody. Chyba że jest to dom ludowy, w którym sufit nie przyciąga swoją atrakcyjnością. Ponadto, oprócz materiałów wykorzystuje się pokrowce na krzesła, obrusy na stoły weselne oraz różne dodatki. Oczywiście, dekoracja powinna być utrzymana w jednym tonie kolorystycznych, chyba że decydujemy się na łączenie kolorów, ale tutaj również trzeba do tej kwestii podejść z gustem oraz dobrą wizją. Do dekoracji sali weselnej trzeba koniecznie dołączyć kwiaty, i to żywe. Sztuczne kwiaty na weselach wyglądają tragicznie. Kwiaty wykonane ze sztucznych materiałów nie mają żadnego wdzięku i od razu da się zauważyć, że coś tutaj jest nie tak. Co prawda, kwiaty nie są tanie, jednakże jeżeli chcemy, można całkiem niedrogim kosztem pokusić się o śliczne bukiety. Niekoniecznie ogromne, rozłożyste, ale wciąż bardzo wdzięczne i 100 razy lepsze niż sztuczne. Zamiast wazonów można wykorzystać na przykład butelki po winie, lub nawet słoiczki. Jest to mega tanie rozwiązanie, a często sprawdza się lepiej niż zwykłe wazony lub flakony na stołach weselnych.

W zasadzie można powiedzieć, że do dekoracji weselnych powoli wkraczają przedmioty, które wykorzystuje się ponownie, jednakże nie w takim celu, do jakiego pierwotnie zostały przeznaczone. Wystarczy ruszyć głową, mieć wyobraźnię i można ze starych rzeczy stworzyć idealną dekorację na swoje wesele.