menu close menu

Dekoracje kościołów

Okoliczności, które wymagają oddania jak najlepszego charakteru do danego momentu są przez nas pielęgnowane. Dekoracje kościołów to z pewnością dziedzina, w której trzeba po pierwsze poznać charakter danej uroczystości, charakter klienta oraz samego miejsca. Nie wszędzie będzie można zastosować podobnego strojenia. Nie każde miejsce czy uroczystość nadaje się na jednakowy styl dekoracji. Dekoracje kościołów są wymagającą sztuką.

Zacznijmy od dekorowanie kościołów na śluby. Tutaj pole do popisu jest niezwykle szerokie. Można wykorzystywać wszelakie materiały dekoratorskie. Oczywiście zaczynamy od dekorowania klęcznika dla Pary Młodej oraz krzeseł, na których usiądzie właśnie Para Młoda, świadkowie, dróżbowie, itd. Warto skupić się na tym elemencie, jako że może on ponieść za sobą całą dekorację. Elementy, które pojawią się czy to przy klęczniku, czy też przy krzesłach, muszą znaleźć się również w dalszej części dekoracji. Ważnym elementem dekorowania kościołów na uroczystość zaślubin jest nawa główna kościoła. Przeważnie dekoruje się ławki po wewnętrznych stronach, aby zrobić coś w stylu alejki dla Państwa Młodych. Warto zauważyć, że odbiegliśmy już od delikatnych, bardzo delikatnych dekoracji alejek. Obecnie królują przyozdobione stojaki lub duże postumenty, z różnymi dodatkami. Taka dekoracja wygląda rzeczywiście jak z bajki. Jednakże nie można przesadzać i trzeba wiedzieć w jakim kościele taka dekoracja sprawdzi się w 100%. Dodatkowo oczywiście komponujemy kwiaty, które pasują kolorystycznie do dekoracji oraz kształtem nie gryzą się ze sobą.

Kolejnym stylem na dekorowanie będą uroczystości komunijne lub bierzmowanie. Dekoracja kościoła na komunię powinna być bardziej delikatna niż dekoracja na ślub. Tutaj głównie skupiamy się na duchowym wymiarze imprezy, dlatego lekko dekorujemy klęcznik dla dzieci, ławki lub krzesła oraz wykorzystujemy kwiaty przy ołtarzach. Dekoracja kościoła na komunię świętą to głównie dekoracja w kolorze białym. Podobnie sprawa ma się przy okazji strojenia kościoła na bierzmowanie. Trzeba skupić się raczej na drobnych dekoracjach. Ewentualnie, można pozwolić sobie na większe kompozycje na ołtarze.

Bukiety, kompozycje, kwiaty… Do każdej dekoracji kościoła na uroczystości ważne jest odpowiednie dobranie kompozycji kwiatowych. Wykorzystuje się przeróżne kwiaty cięte, które układa się w ciekawe kształty. I również tutaj nie poddajemy się niegdyś stosowanym trendom, a raczej staramy się wyszukiwać nowe, ciekawsze kompozycje, które dodatkowo są przyozdabiane elementami dekoratorskimi.